| Upload Date | March 06 2026 02:54 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S948N |
| Model ID | samsung SM-S948N |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.74 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3604 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2881
413.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2906
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3772
77.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3632
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3576
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4358
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3080
246.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3231
100.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5671
169.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3338
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3811
118.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3704
284.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3986
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3992
39.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3047
2.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3541
112.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10866 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7080
1016.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11537
69.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12513
256.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12097
279.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13475
182.9 images/sec |
|
|
Clang
|
17149
84.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3568
285.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13380
414.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11426
341.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9902
41.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14491
450.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11232
863.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11466
336.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8856
87.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14265
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11883
376.3 Kpixels/sec |