| Upload Date | March 06 2026 02:49 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S948N |
| Model ID | samsung SM-S948N |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.74 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.77 GB |
| Single-Core Score | 3810 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3259
468.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3288
19.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3910
80.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3776
87.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3664
49.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4434
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3177
254.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3304
102.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5835
174.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3454
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3959
123.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4075
313.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4205
123.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4774
47.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3130
3.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3692
116.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11774 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8365
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13241
79.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13219
270.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13759
317.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14680
199.2 images/sec |
|
|
Clang
|
17868
88.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3748
300.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13865
429.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12079
361.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10457
43.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14775
459.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12197
937.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12491
366.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10850
107.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14834
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12238
387.5 Kpixels/sec |