| Upload Date | March 06 2026 02:32 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2329 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2413
346.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2341
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2331
47.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2550
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2029
27.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3024
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2223
178.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2240
69.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1921
57.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2031
8.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2765
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2989
229.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2554
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2335
23.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1843
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2077
65.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4852 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3998
574.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6772
40.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4015
82.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5135
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4845
65.8 images/sec |
|
|
Clang
|
8151
40.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2445
195.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6470
200.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3072
91.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3058
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6136
190.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5937
456.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5705
167.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4470
44.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6232
6.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5760
182.4 Kpixels/sec |