| Upload Date | March 06 2026 12:07 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3.1 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3421 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3076
441.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3028
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3404
69.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3518
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3233
43.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4038
19.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2995
239.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2826
87.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5399
161.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3338
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3414
106.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3817
293.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3580
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4044
40.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2710
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3038
96.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8610 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6795
975.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9622
58.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9527
195.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9023
208.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9685
131.4 images/sec |
|
|
Clang
|
11370
56.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3466
277.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9184
284.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9732
291.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9012
37.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10714
333.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8379
644.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9348
274.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9188
91.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8974
8.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8737
276.6 Kpixels/sec |