| Upload Date | January 16 2026 10:21 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2406APNFAG |
| Model ID | Xiaomi 2406APNFAG |
| Motherboard | degas |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1343 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1301
186.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1273
7.67 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1744
35.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1798
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1329
18.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1625
8.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1262
101.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1375
42.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1312
39.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1052
4.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1538
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
843
64.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1429
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1108
11.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1167
1.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1338
42.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4293 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3544
509.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5304
32.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6717
137.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6631
152.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5029
68.3 images/sec |
|
|
Clang
|
5176
25.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1333
106.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5852
181.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2988
89.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3231
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6021
187.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2538
195.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4665
136.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4107
40.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5368
5.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5094
161.3 Kpixels/sec |