| Upload Date | January 16 2026 10:21 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | ayn Odin3 |
| Model ID | ayn Odin3 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 22.55 GB |
| Single-Core Score | 3105 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2614
375.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2366
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3337
68.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3259
75.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3118
42.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3906
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2727
218.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3020
93.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3475
104.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2859
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3091
96.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3324
255.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3724
109.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3663
36.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2813
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2988
94.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7727 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5564
799.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9266
55.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8476
173.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10285
237.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8423
114.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13232
65.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3167
253.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10043
311.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6325
189.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5618
23.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8131
253.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6978
536.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8329
244.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5328
52.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13401
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8370
265.0 Kpixels/sec |