| Upload Date | January 16 2026 10:21 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3799 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3373
484.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3486
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3903
79.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3546
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3483
47.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4441
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3446
275.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3166
98.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5759
172.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3674
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3906
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4588
352.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3953
116.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4336
43.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3132
3.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3422
108.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9816 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8642
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11177
67.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11104
227.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9067
209.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10490
142.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13059
64.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4114
329.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10126
313.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10705
320.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9735
40.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11672
363.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10564
812.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10860
318.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11121
110.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10150
9.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9937
314.6 Kpixels/sec |