| Upload Date | January 16 2026 10:19 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UH000CUS |
| Motherboard | LENOVO 20UH000CUS |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4132 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.23 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1479 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1636
234.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1542
9.29 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1399
28.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1562
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1409
19.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1551
7.64 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1252
100.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1566
48.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
787
23.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2029
8.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2124
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1203
92.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1568
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1812
18.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1553
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1603
50.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5290 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2730
392.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6879
41.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5133
105.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7265
167.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6532
88.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8080
39.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1545
123.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9553
296.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2355
70.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6469
26.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7781
242.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6246
480.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6133
180.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4381
43.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9355
9.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5591
177.0 Kpixels/sec |