| User | IntenseRednecks |
| Upload Date | January 16 2026 10:13 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 UD AC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 UD AC |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.91 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4898 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3200 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2225 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2069
297.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2163
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2390
48.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2373
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2244
30.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2204
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2072
165.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1812
56.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2126
63.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2718
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2681
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1899
146.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2175
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2601
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2159
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2423
76.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8546 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4303
617.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10060
60.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9042
185.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11318
261.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11047
149.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13204
65.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2618
209.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12347
382.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5135
153.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10993
45.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11380
354.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8458
650.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9164
268.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7131
70.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15193
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10346
327.6 Kpixels/sec |