| Upload Date | January 16 2026 09:40 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3861 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3380
485.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3413
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3951
80.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3588
82.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3554
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4463
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3511
281.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3243
100.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5915
177.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3754
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3923
122.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4724
363.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4060
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4542
45.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3219
3.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3514
111.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10088 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8953
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11626
70.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11400
233.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9806
226.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10882
147.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13494
66.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4185
335.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10290
318.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11280
337.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9959
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11649
362.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10734
825.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11143
327.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10700
106.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10409
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10088
319.4 Kpixels/sec |