| Upload Date | January 16 2026 09:39 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z890-F GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5400 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2890 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2559
367.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2404
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3030
62.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2770
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3008
40.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2851
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3265
261.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2877
89.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2878
86.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3413
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3320
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2585
198.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3031
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2943
29.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2560
2.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3181
100.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18580 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8763
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20601
124.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17329
354.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22830
526.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26767
363.3 images/sec |
|
|
Clang
|
37684
185.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4100
328.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37097
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12138
363.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20403
84.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22892
712.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21292
1.64 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18290
536.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12796
127.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41710
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21190
670.9 Kpixels/sec |