| Upload Date | January 16 2026 09:39 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 8 Pro |
| Model ID | Google Pixel 8 Pro |
| Motherboard | husky |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.70 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.37 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.94 GB |
| Single-Core Score | 1767 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1580
226.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1417
8.54 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2130
43.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1978
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1740
23.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2153
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1618
129.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1817
56.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1960
58.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1623
6.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2050
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1462
112.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1833
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1700
16.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1410
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1903
60.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4241 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3117
447.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4756
28.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6292
128.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6262
144.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5376
73.0 images/sec |
|
|
Clang
|
5728
28.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1260
100.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5813
180.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3667
109.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3342
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5552
172.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2805
215.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4174
122.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4034
40.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4836
4.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5169
163.7 Kpixels/sec |