| Upload Date | January 16 2026 09:39 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7A38 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B350M PRO-VDH (MS-7A38) |
| Power Plan | Performan nalt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 1 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3511 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Summit Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1054 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1367
196.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1259
7.59 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1146
23.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1226
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
820
11.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1138
5.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
974
78.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1218
37.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
379
11.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1055
4.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1654
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
978
75.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1104
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1138
11.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1182
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1107
35.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4495 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3054
438.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5726
34.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5321
108.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5876
135.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4327
58.7 images/sec |
|
|
Clang
|
7224
35.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1198
95.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7592
235.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1642
49.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4498
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7268
226.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4908
377.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5362
157.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4354
43.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8744
8.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5375
170.2 Kpixels/sec |