| Upload Date | January 16 2026 09:38 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F6 |
| Model ID | Xiaomi 24069PC21G |
| Motherboard | peridot |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.01 GB |
| Single-Core Score | 1825 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1552
222.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1568
9.45 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2325
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2188
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1832
24.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2331
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1516
121.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1825
56.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1880
56.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1762
7.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2086
64.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1378
106.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1823
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1864
18.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1535
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1902
60.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4599 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3001
430.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4764
28.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6896
141.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6584
151.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5380
73.0 images/sec |
|
|
Clang
|
5412
26.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1631
130.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6187
191.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3556
106.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3742
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6728
209.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3131
240.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4873
143.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4772
47.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6033
5.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6104
193.3 Kpixels/sec |