| Upload Date | January 16 2026 09:38 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | HONOR ELP-NX9 |
| Model ID | HONOR ELP-NX9 |
| Motherboard | ELP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.04 GB |
| Single-Core Score | 1881 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1606
230.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1639
9.87 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2306
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2432
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1806
24.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2334
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1686
135.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1838
56.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1918
57.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1773
7.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2154
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1460
112.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1960
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1881
18.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1454
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2004
63.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4526 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3073
441.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5089
30.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6472
132.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7166
165.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5403
73.3 images/sec |
|
|
Clang
|
5582
27.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1685
135.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5919
183.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3648
109.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3784
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5758
179.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3311
254.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4704
138.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3955
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4961
4.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5849
185.2 Kpixels/sec |