| Upload Date | January 16 2026 09:38 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy A56 |
| Model ID | samsung SM-A566E |
| Motherboard | s5e8855 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.25 GB |
| Single-Core Score | 997 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
913
131.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
921
5.55 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1293
26.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1197
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1003
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1204
5.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
980
78.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1015
31.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
981
29.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
871
3.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1174
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
691
53.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1015
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
818
8.12 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
826
799.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1050
33.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3348 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2054
295.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3341
20.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4771
97.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4946
114.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4123
56.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4481
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1171
93.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4995
154.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2215
66.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3116
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4880
151.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2289
176.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3493
102.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3136
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4441
4.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4353
137.8 Kpixels/sec |