| Upload Date | January 16 2026 09:38 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2673 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2677
384.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2742
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2744
56.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2586
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2354
32.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3364
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2474
198.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2476
76.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2250
67.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2212
9.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3133
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3180
244.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2913
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3453
34.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2173
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2716
86.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6709 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6072
872.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8423
50.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7653
156.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6988
161.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6978
94.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9120
44.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2808
224.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7366
228.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5177
154.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5869
24.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9202
286.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7051
542.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7227
212.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7895
78.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7057
6.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7015
222.1 Kpixels/sec |