| Upload Date | January 16 2026 09:37 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2946 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2918
419.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2864
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2993
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2925
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2637
35.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3688
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2709
216.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2725
84.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2388
71.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2572
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3466
107.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3612
277.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3260
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3773
37.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2469
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2979
94.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7533 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6501
933.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9157
55.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8476
173.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7891
182.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8245
111.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10617
52.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3222
258.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8438
261.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5915
177.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6541
27.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10259
319.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7692
591.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8240
241.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8092
80.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8094
7.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7997
253.2 Kpixels/sec |