| Upload Date | January 16 2026 09:30 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP 45L Gaming Desktop GT22-3xxx |
| Motherboard | HP 8D2C |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5486 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3142 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2902
416.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2659
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3338
68.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2900
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3135
42.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3197
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3596
288.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3180
98.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3107
93.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3702
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3488
108.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3053
234.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3314
97.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2948
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2776
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3344
105.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21556 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10727
1.50 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25589
154.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22515
460.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24482
564.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29034
394.0 images/sec |
|
|
Clang
|
48703
239.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4426
354.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39674
1.20 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13390
400.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21085
87.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27414
853.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24567
1.89 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19353
567.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15290
151.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
51545
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27122
858.8 Kpixels/sec |