| User | IntenseRednecks |
| Upload Date | January 16 2026 09:04 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 UD AC |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 UD AC |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.91 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 903890430066688 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2190 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2064
296.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2095
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2349
48.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2290
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2180
29.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2132
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2090
167.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1757
54.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2190
65.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2767
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2599
80.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1822
140.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2130
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2586
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2080
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2443
77.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8688 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4324
620.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10026
60.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8963
183.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10934
252.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11387
154.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13236
65.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2751
220.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12545
388.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5102
152.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11146
46.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11924
371.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8920
685.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9589
281.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7645
75.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15642
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10330
327.1 Kpixels/sec |