| Upload Date | January 16 2026 08:44 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2463A |
| Model ID | vivo V2463A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2912 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2407
345.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2468
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3254
66.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3055
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2903
39.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3712
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2481
198.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2808
87.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3188
95.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2469
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2953
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3096
238.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3421
100.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3439
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2609
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2806
88.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9028 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6451
926.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9274
55.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10783
220.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9905
228.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10874
147.6 images/sec |
|
|
Clang
|
14432
71.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2948
236.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11813
366.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7806
233.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7567
31.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11704
364.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9148
703.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9707
284.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8560
84.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11526
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10900
345.1 Kpixels/sec |