| User | tomppaa |
| Upload Date | January 16 2026 06:56 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,11 |
| Motherboard | Mac16,11 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3985 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3470
498.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3414
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4089
83.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3697
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3774
51.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4529
22.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3647
292.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3449
106.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6023
180.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3985
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4193
130.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4710
362.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4593
134.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4316
42.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3175
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3659
115.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21055 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15873
2.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19335
116.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24558
502.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22782
525.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26456
359.0 images/sec |
|
|
Clang
|
33011
162.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4846
388.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27098
839.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
23507
703.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19899
82.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27152
844.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20471
1.57 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28385
832.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20340
201.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25197
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25737
814.9 Kpixels/sec |