| Upload Date | January 16 2026 06:42 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X9 |
| Model ID | OPPO CPH2797 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 revision 0 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.03 GB |
| Single-Core Score | 3277 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2834
407.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3184
19.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3534
72.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3358
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3022
41.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3565
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2687
215.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2880
89.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4739
141.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3440
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3429
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3126
240.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3653
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4354
43.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2149
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3361
106.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9252 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7037
1010.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11716
70.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13248
271.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9789
225.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9780
132.7 images/sec |
|
|
Clang
|
14609
72.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3131
250.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11388
352.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7530
225.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8798
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11921
371.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8761
673.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10023
294.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7012
69.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9522
9.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12439
393.9 Kpixels/sec |