| Upload Date | January 16 2026 06:11 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus CPH2653 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2840 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2287
328.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2365
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3159
64.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3321
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2842
38.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3685
18.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2414
193.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2775
86.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3026
90.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2413
9.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2912
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3037
233.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3299
96.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2918
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2593
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2790
88.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8537 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5231
751.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9100
54.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9108
186.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10065
232.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10492
142.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13757
67.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2739
219.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11625
360.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7405
221.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7792
32.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11602
361.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9194
706.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9571
280.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6857
68.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12607
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9665
306.0 Kpixels/sec |