| User | Spektr48K |
| Upload Date | January 16 2026 06:02 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GEEKOM A8 |
| Motherboard | Default string A8 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 8745HS w/ Radeon 780M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4935 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2515 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2558
367.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2196
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2306
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2204
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2581
35.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2597
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2568
205.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2474
76.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2580
77.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3140
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3051
94.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2270
174.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2707
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2869
28.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2244
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2417
76.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9711 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5246
753.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11446
69.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7483
153.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10998
253.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11798
160.1 images/sec |
|
|
Clang
|
20303
100.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3083
246.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20474
634.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4858
145.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13062
54.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11825
368.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12744
979.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10126
297.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5481
54.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22607
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9732
308.1 Kpixels/sec |