| Upload Date | January 16 2026 05:53 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux Mint 22.2 |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 7070 |
| Motherboard | Dell Inc. 0Y3R3K |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.40 GB |
| Single-Core Score | 1493 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1434
205.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1730
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1682
34.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1725
39.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1042
14.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1815
8.94 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1527
122.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1464
45.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
640
19.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2279
9.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2272
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1292
99.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1262
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2005
19.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1295
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1889
59.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5460 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2471
354.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8726
52.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5101
104.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7957
183.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5850
79.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6387
31.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1891
151.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8150
252.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2544
76.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8159
33.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7680
239.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6400
492.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5515
161.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5916
58.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7893
7.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8057
255.1 Kpixels/sec |