| User | blazfoxx |
| Upload Date | January 16 2026 05:34 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3656 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3106
446.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3121
18.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3569
73.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3357
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3415
46.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4123
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3404
272.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3177
98.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5685
170.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3750
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3990
124.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4292
330.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4284
125.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4126
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2880
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3317
105.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14889 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10328
1.45 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14994
90.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15992
327.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16647
383.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18445
250.3 images/sec |
|
|
Clang
|
23261
114.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4557
365.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18028
558.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14671
439.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16157
66.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19801
616.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13984
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18292
536.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13957
138.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18409
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16399
519.2 Kpixels/sec |