| Upload Date | January 16 2026 04:47 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix SCAR 18 G835LW_G835LW |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G835LW |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5387 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 3047 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2765
397.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2635
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3218
65.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2931
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3086
41.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3059
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3452
276.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3051
94.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2947
88.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3539
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3327
103.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2874
221.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3167
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3019
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2650
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3360
106.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20886 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10716
1.50 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25346
152.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22641
463.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24749
570.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28736
390.0 images/sec |
|
|
Clang
|
44880
221.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4319
345.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38283
1.16 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12353
369.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19667
81.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27312
849.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22816
1.75 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19095
560.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15039
149.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
48940
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25178
797.2 Kpixels/sec |