| Upload Date | January 16 2026 04:44 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | PC Specialist LTD NH5xAx |
| Motherboard | CLEVO NH5xAx |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4026 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1239 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1832
263.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1533
9.24 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1175
24.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1242
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1101
14.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1202
5.92 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
968
77.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1214
37.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
613
18.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1647
6.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1666
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1335
102.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1228
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1491
14.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1131
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1333
42.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8409 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5354
768.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12510
75.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8341
170.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10137
233.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11861
161.0 images/sec |
|
|
Clang
|
17554
86.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1212
97.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16692
517.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4025
120.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7575
31.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11672
363.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9875
759.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8621
253.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6327
62.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20142
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9613
304.4 Kpixels/sec |