| User | EliTobias |
| Upload Date | June 16 2023 12:00 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 EXTREME |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 63.71 GB |
| Transfer Rate | 6400 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3232 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3186
457.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3131
18.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3157
64.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3201
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3062
41.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3022
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2990
239.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3036
94.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3173
94.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4073
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3841
119.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3087
237.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3139
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3955
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2959
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3477
110.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21888 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13230
1.86 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27692
166.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25002
511.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26542
612.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28333
384.5 images/sec |
|
|
Clang
|
40344
198.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3979
318.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36300
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13798
412.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22157
91.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31190
970.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23125
1.78 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21334
626.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17751
176.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43595
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26328
833.6 Kpixels/sec |