| Upload Date | January 16 2026 03:33 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2208 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2153
309.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2109
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2259
46.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2170
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1966
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2680
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2034
162.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2031
62.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1832
54.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2019
8.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2589
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2772
213.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2502
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2840
28.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1822
1.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2231
70.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5216 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4449
639.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6441
38.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5979
122.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5471
126.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6057
82.2 images/sec |
|
|
Clang
|
7549
37.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2475
198.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5688
176.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3828
114.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3648
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7171
223.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4893
376.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5888
172.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5924
58.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5732
5.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5590
177.0 Kpixels/sec |