| Upload Date | January 16 2026 03:04 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo X300 Pro |
| Model ID | vivo V2514 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.00 GB |
| Single-Core Score | 2071 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1530
219.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2900
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1573
32.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1185
27.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2648
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3738
18.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2768
221.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3011
93.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2474
74.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2888
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1008
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2502
192.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2000
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
475
4.72 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2268
2.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2930
92.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5138 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3735
536.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8580
51.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7962
163.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1368
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6363
86.4 images/sec |
|
|
Clang
|
14241
70.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3048
244.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10799
334.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4247
127.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7856
32.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4251
132.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7488
575.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4477
131.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
363
3.60 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8855
8.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11515
364.6 Kpixels/sec |