| Upload Date | January 16 2026 12:06 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7680 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GVYHR |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13850HX |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.69 GB |
| Single-Core Score | 2492 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2425
348.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2313
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2533
51.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2460
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2458
33.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2430
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2483
198.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2365
73.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2441
73.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3120
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3006
93.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2212
170.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2374
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2808
27.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2319
2.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2529
80.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10035 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5395
774.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10008
60.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10294
210.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9696
223.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8505
115.4 images/sec |
|
|
Clang
|
22384
110.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2853
228.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22272
690.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7815
233.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11799
48.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21052
655.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14145
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
7652
224.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6230
61.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10791
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15719
497.7 Kpixels/sec |