| Upload Date | January 16 2026 12:06 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Zenbook 14 UX3405MA_Q425MA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3405MA |
| Power Plan | Alto rendimiento |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 155H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4790 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.38 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2345 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2228
319.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2124
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2324
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2349
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2295
31.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2265
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2391
191.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2347
72.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2330
69.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2890
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2794
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2154
165.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2280
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2214
22.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2257
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2627
83.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11852 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7626
1.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14235
85.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14795
302.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12637
291.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15082
204.7 images/sec |
|
|
Clang
|
17259
85.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2818
225.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18191
563.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7997
239.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10383
43.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17983
559.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11664
896.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11963
351.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11891
118.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21191
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14905
471.9 Kpixels/sec |