| Upload Date | January 16 2026 12:05 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus PLQ110 |
| Model ID | OnePlus PLQ110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.74 GB |
| Single-Core Score | 2393 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1976
283.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1897
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2660
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2604
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2367
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3040
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1949
156.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2282
70.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2774
83.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2196
9.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2374
73.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2576
198.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2863
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2610
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2128
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2476
78.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7623 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4813
691.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8039
48.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8412
172.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9141
210.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9092
123.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13989
68.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2241
179.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10371
321.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6882
205.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7862
32.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9576
298.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7407
569.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8395
246.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6193
61.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9616
9.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9063
287.0 Kpixels/sec |