| Upload Date | January 16 2026 12:05 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Dash F15 FX517ZM_FX517ZM |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FX517ZM |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12650H |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2086 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1651
237.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1510
9.10 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2007
41.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2017
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1937
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2099
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1993
159.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2107
65.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2201
65.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2799
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2672
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2082
160.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2204
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2853
28.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2041
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2308
73.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8296 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6013
863.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10765
64.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9748
199.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10097
232.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9760
132.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9586
47.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2588
207.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10157
314.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5780
172.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8526
35.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12414
386.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8528
655.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8357
245.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8748
86.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11378
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10191
322.7 Kpixels/sec |