| Upload Date | January 16 2026 11:56 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 12 |
| Model ID | OnePlus CPH2581 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.85 GB |
| Single-Core Score | 2203 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1937
278.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1975
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2683
54.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2552
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2040
27.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2801
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2081
166.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2130
66.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2325
69.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2075
8.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2489
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2042
157.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2232
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2001
19.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1654
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2305
73.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6760 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4268
612.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7237
43.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9530
195.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8891
205.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7995
108.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9446
46.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2344
187.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9013
279.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5614
168.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5976
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9142
284.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5405
415.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7168
210.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6154
61.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8078
7.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8521
269.8 Kpixels/sec |