| Upload Date | January 16 2026 11:33 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 3420 |
| Motherboard | Dell Inc. 0Y4R5T |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1145G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4376 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2926 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 773 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1570
225.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1704
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1696
34.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1686
38.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1404
19.1 images/sec |
|
|
Clang
|
510
2.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
449
36.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
479
14.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
557
16.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
581
2.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
614
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
406
31.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
417
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
624
6.19 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
540
522.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
523
16.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1881 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1537
220.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2392
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2298
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2163
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2392
32.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2106
10.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
593
47.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2162
67.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1557
46.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1969
8.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2885
89.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1731
133.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1951
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1662
16.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2161
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2379
75.3 Kpixels/sec |