| Upload Date | January 16 2026 11:10 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (13-inch, 2022) |
| Model ID | Mac14,7 |
| Motherboard | Mac14,7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2649 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2505
359.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2541
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2648
54.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2593
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2361
32.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3260
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2513
201.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2454
76.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2317
69.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2383
9.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3155
98.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3200
246.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3044
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3275
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2099
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2762
87.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10114 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7934
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10586
63.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11145
228.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11887
274.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11436
155.2 images/sec |
|
|
Clang
|
16119
79.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3297
264.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12450
385.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8379
250.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10060
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12925
402.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10547
810.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12164
356.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10198
101.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10942
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11145
352.9 Kpixels/sec |