| User | R008 |
| Upload Date | January 16 2026 11:01 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP 250 15.6 inch G10 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8B34 |
| Power Plan | Vysok vkon |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1335U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 3 |
| Base Frequency | 1.30 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2362 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2041
293.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2211
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2337
47.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2334
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2288
31.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2326
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2404
192.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2351
72.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2303
68.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3028
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2779
86.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2005
154.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2262
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2786
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2285
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2585
81.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7647 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3925
563.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9122
55.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7796
159.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9132
210.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8877
120.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12528
61.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2891
231.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12182
377.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4214
126.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8840
36.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10222
318.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8528
655.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7997
234.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5969
59.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13320
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9269
293.5 Kpixels/sec |