| Upload Date | January 16 2026 10:02 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Predator PHN16-71 |
| Motherboard | RPL Compass_RTX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13500HX |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4388 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2164 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2199
315.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1300
7.83 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1428
29.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2297
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2277
30.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2304
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2378
190.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2113
65.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2260
67.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2999
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2748
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2092
160.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2279
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2591
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2258
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2382
75.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10163 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3748
538.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12480
75.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9200
188.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12922
298.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13226
179.5 images/sec |
|
|
Clang
|
19972
98.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3073
246.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21015
651.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5539
165.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12791
52.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12562
390.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13903
1.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10325
303.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6441
63.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25351
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9301
294.5 Kpixels/sec |