| Upload Date | January 16 2026 07:56 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.91 GB |
| Single-Core Score | 1822 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1507
216.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1555
9.37 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2416
49.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2183
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1842
25.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2404
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1847
147.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1879
58.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1952
58.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1751
7.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2226
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1594
122.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1962
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1578
15.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1053
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1549
49.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5117 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3214
461.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5860
35.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7013
143.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6598
152.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5739
77.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6649
32.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2144
171.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6677
206.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4215
126.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4279
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7016
218.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3923
301.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5401
158.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5004
49.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6104
5.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6144
194.5 Kpixels/sec |