| Upload Date | January 16 2026 07:56 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy Tab S8 |
| Model ID | samsung SM-X700 |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.12 GB |
| Single-Core Score | 1730 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1514
217.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1437
8.66 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1983
40.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2171
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1765
24.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2019
9.94 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1488
119.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1746
54.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1933
57.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1648
6.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1990
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1274
97.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1877
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1724
17.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1393
1.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1859
58.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4041 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2753
395.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4811
29.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5441
111.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5850
134.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4509
61.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5103
25.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1576
126.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5160
159.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3384
101.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3228
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5646
175.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2714
208.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4207
123.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4022
39.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4899
4.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4770
151.0 Kpixels/sec |