| Upload Date | January 16 2026 07:56 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 |
| Model ID | samsung SM-S921U1 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.95 GB |
| Single-Core Score | 2182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2008
288.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2006
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2628
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2553
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2033
27.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2812
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2076
166.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2100
65.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2169
64.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2008
8.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2457
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2006
154.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2194
64.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1994
19.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1647
1.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2252
71.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6697 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4603
661.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7148
43.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8607
176.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8867
204.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8014
108.8 images/sec |
|
|
Clang
|
9068
44.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2360
189.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8677
268.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5447
163.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6141
25.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9135
284.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5480
421.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7141
209.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5986
59.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8152
7.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8531
270.1 Kpixels/sec |