| Upload Date | January 16 2026 07:56 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Fedora Virt-Manager |
| Motherboard | LENOVO 20BE0061MC |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900K |
| Topology | 1 Processor, 7 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 7 Cores |
| Maximum Frequency | 4747 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 7 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 46.84 GB |
| Transfer Rate | 9544370 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2469 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2373
340.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2308
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2337
47.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2165
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2427
32.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2300
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2397
191.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2397
74.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2441
73.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2994
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3089
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2363
181.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2502
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3079
30.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2353
2.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2724
86.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14173 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9364
1.31 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16438
99.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16552
338.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15929
367.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18918
256.8 images/sec |
|
|
Clang
|
19914
98.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3084
247.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20281
628.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10665
319.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15127
62.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19977
621.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14868
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13850
406.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13946
138.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23296
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18486
585.3 Kpixels/sec |