| Upload Date | January 16 2026 07:55 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR X870E HERO |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5900 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6398 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3358 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3258
467.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2716
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3543
72.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3247
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3290
44.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3055
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3324
266.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3069
95.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3484
104.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4485
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3808
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3441
264.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3853
113.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3951
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2810
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3416
108.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22309 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13061
1.83 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26442
159.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20713
424.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26785
617.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32660
443.3 images/sec |
|
|
Clang
|
42366
208.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4202
336.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
43940
1.33 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12481
373.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19468
80.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28850
897.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26824
2.06 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
25675
753.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15279
151.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
58216
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25621
811.2 Kpixels/sec |