| Upload Date | January 16 2026 07:55 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1548 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1509
216.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1526
9.20 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2021
41.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1902
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1524
20.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1885
9.28 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1533
122.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1590
49.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1452
43.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1306
5.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1842
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1270
97.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1249
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1232
12.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1225
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1623
51.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6150 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4800
689.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6949
41.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9712
198.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8867
204.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7704
104.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8179
40.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1613
129.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8822
273.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4034
120.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5347
22.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8990
279.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4760
366.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5834
171.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5187
51.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7202
6.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8806
278.8 Kpixels/sec |