| Upload Date | January 16 2026 07:54 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.47 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2674 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2538
364.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2569
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2673
54.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2638
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2382
32.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3365
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2533
202.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2514
77.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2306
69.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2370
9.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3193
99.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3279
252.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3086
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3143
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2152
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2728
86.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9989 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7939
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11012
66.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11368
232.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11717
270.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11768
159.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16349
80.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3271
261.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12342
382.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8360
250.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10042
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13231
411.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10844
833.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11704
343.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6875
68.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11281
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11207
354.8 Kpixels/sec |