| Upload Date | January 16 2026 07:19 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G531GT_G531GT |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G531GT |
| Power Plan | High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4090 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1452 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1360
195.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1573
9.47 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1542
31.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1580
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1215
16.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1613
7.94 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1445
115.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1597
49.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
662
19.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1955
8.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2087
64.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1384
106.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1469
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1786
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1284
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1720
54.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3049 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1706
245.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4970
29.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3584
73.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3386
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3143
42.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4693
23.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1071
85.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4831
149.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1187
35.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3691
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4710
146.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3310
254.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3359
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2658
26.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4365
4.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3959
125.4 Kpixels/sec |