| Upload Date | January 16 2026 06:45 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Aspire A314-22 |
| Motherboard | DL Tulip_DA |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 3250U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 24 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3385 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Dali |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.44 GB |
| Transfer Rate | 2400 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 849 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1089
156.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
955
5.75 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
948
19.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1019
23.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
679
9.21 images/sec |
|
|
Clang
|
1035
5.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
895
71.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1001
31.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
336
10.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
936
3.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1275
39.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
784
60.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
915
26.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
852
8.46 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
627
606.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
782
24.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1335 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1021
146.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1783
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1255
25.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1771
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1094
14.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1993
9.82 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
925
74.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1879
58.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
455
13.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1247
5.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2466
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1419
109.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1439
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1220
12.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1747
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1460
46.2 Kpixels/sec |